Pupalkový olej bio: 250 ml

Pupalkový olej napomáhá uvolňovat porodní cesty a je také výborný pro masáž hráze, v posledních týdnech těhotenství.

standardní cena: 509 Kč –1 % 499 Kč 412,40 Kč bez DPH
Dostupnost: Vyprodáno
Kód: R1073J
Pupalkový olej bio: 250 ml
Pupalkový olej bio: 250 ml
509 Kč –1 %

Detailní popis produktu

Čím je pupalka tak výjimečná? Její plody – podlouhlé tobolky – ukrývají hnědá až načervenalá semena, ze kterých se za studena lisuje olej, jenž je cenným přírodním zdrojem nenasycených mastných kyselin. Především kyseliny gama-linolenové (GLA) a linolové. Tyto kyseliny se v těle mění na tzv. přirozené prostaglandiny, a olej tak napomáhá uvolňovat porodní cesty, připravuje ženské tělo na porod a může napomoci jeho snadnějšímu průběhu. Zároveň ho ženy mohou ke konci těhotenství (cca měsíc) používat pro masáž hráze, kterou uvolní a dodá jí pružnost. Užití pupalkového oleje je vhodné i po porodu, neboť napomáhá k obnovení hormonální rovnováhy v těle ženy a svými antidepresivními vlastnostmi přispívá ke zlepšení psychiky.

 

Pupalkový olej má vysoký obsah polynenasycených tuků. Je zdrojem omega-6 a omega-3 mastných kyselin, které přispívají k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi. Pro tento účinek se doporučuje dávka nejméně 10 g kyseliny linolové denně. Obsahuje cennou kyselinu gama-linolenovou, která se účastní mnoha metabolických procesů a je důležitým doplňkem zdravé výživy.

 

 POUŽITÍ:

Během těhotenství se pupalkový olej nedoporučuje užívat. Teprve až v posledních cca 3 týdnech před porodem.  Dvě lžičky denně napomáhají uvolňovat porodní cesty, připravují ženské tělo na porod a může napomoci jeho snadnějšímu průběhu.

 

Pupalkový olej se v těhotenství hodí i pro vnější užití. Je nenahraditelný pro masáž hráze, která pomáhá ženě připravit se na samotný porod. Pravidelná masáž hráze (oblasti mezi pochvou a konečníkem) prováděná cca 4 týdny před porodem uvolní tuto oblast a dodá ji pružnost. Při porodu by se tak měla lépe rozvinovat. Masáž zároveň může budoucí mamince přiblížit pocity při porodu, naučí se ovládat svaly této oblasti, což se uplatní i v partnerském životě. Pupalkový olej je výborný pro cvičení s Aniballem, je ale důležité použití nelubrikovaných kondomů, aby nedošlo k poškození balonku olejem.

 

 SLOŽENÍ:
Oenothera biennis.

 Způsob získávání / druh oleje:

BIO lisovaný za studena / jedlý jednodruhový

Doplňkové parametry

Kategorie: Pro snazší porod
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Najdete nás i na MALL.CZ