Zoubky jsou již prořezány? Takto vypadá jejich správné čištění

Máte doma drobečka, kterému se konečně úspěšně prořízly všechny mléčné zoubky? V tom případě vás určitě zajímá, jak je správně čistit. Rádi vám poradíme.

Mléčné zoubky se dětem začínají prořezávat obvykle v šestém až osmém měsíci. Tento proces je často doprovázen horečkami, průjmy a celkovým neklidem děťátka. Proto si množství rodičů po prořezání mléčných zoubků zaslouženě vydechne.

S novým chrupem jejich miminka, je však čeká i nová rodičovská povinnost. Jeho čištění. Řekněme si nyní něco o tom, jak vlastně po správnosti na to. :)

 fhlfjhl

Začněte pomaličku. I s náprstnými zubními kartáčky

S čištěním třeba začít již tehdy, když se prořežou první mléčné zuby. Využít můžete:

-       zubní kartáčky na prst – pod tímto slovním spojením se skrývá silikonový zubní kartáček na prst. Zubní kartáčky na prst JackandJill byly navrženy na efektivní a jednoduchý start ústní hygieny vašeho drobečka. Takový kartáček je bezpečný, hygienický a vhodný pro miminka od 6 do 18 měsíců.

Když se vašemu děťátku prořežou i zadní mléčné zoubky a začne vás během čištění kartáčkem na prst vesele "kousat", je to znamení, že už nastal čas začít s používáním klasického zubního kartáčku určeného pro děti. Víte, jak takový kartáček vlastně vypadá? :)

dfgff 

Ideální zubní kartáček pro vašeho drobečka

Samozřejmě, mělo by jít o kartáček určený pro děti. Takový kartáček se většinou vyznačuje tím, že má ergonomicky tvarovanou rukojeť, měkké štětinky a krátkou zaokrouhlenou hlavičku. To jsou jen základní vlastnosti dětského zubního kartáčku. Zubní kartáček JackandJill je však kromě toho i biologicky rozložitelný a hravý svým designem.

Ručky našich zubních kartáčků jsou vyrobeny z kukuřičného škrobu, měkké štětinky mají nylonový původ a během celé výroby zubních kartáčků JackandJill se nepoužilo žádné PVC ani BPA, takže vašemu děťátku nehrozí vůbec žádné nebezpečí. Navíc naše kartáčky jsou kompostovatelné a rozloží se již za 90 dní.

Je zcela jasné, že nejprve budete dítěti kartáčkem zuby čistit vy. A to minimálně dvakrát denně (ráno a večer po jídle), i když doporučená frekvence čištění zoubků je po každém jídle. Rodič by měl svému děťátku zoubky čistit zhruba do třetího roku života. Pak už má váš drobeček o něco lepší motoriku a zvládne to i sám. Avšak ne tak docela. :)

Zoubky určitě třeba i poté dočišťovat. Dokdy, to je individuální jako každé jedno dítě. Očištěné zoubky však třeba kontrolovat i poté, když jejich čištění už vaše malá slečna či mládenec zvládají i sami.

Fáze 1 - silikonový kartáček na prst

Fáze 2 - silikonový kartáček na zuby a dásně

Fáze 3 - silikonový zubní kartáček

Sonický kartáček pro děti od 0 - 3 let

 prirodni_zubni_pasta_pro_deti

A co zubní pasta?

Zubní pastu nemusíte přidat okamžitě spolu se zubním kartáčkem. Zpočátku vám postačí pouze čištění kartáčkem a vodou. Když si však děťátko trochu zvykne, že kartáček na prst už nahradil ten tradiční, můžete přidat i zubní pastu.

Zde však pozor! Ne každá zubní pasta je vhodná pro dítě. A někdy ani ty, které jsou určeny pro děti, nejsou pro ně vůbec ideální. O tom, jak na výběr té správné zubní pasty pro vaše dítě jsme již psali v našem prvním článku.

Čtěte nás pravidelně a garantujeme vám, že ústní hygienu vašeho drobečka s naší pomocí určitě zvládnete. :) 

 Přírodní zubní pasta pro děti Jack N´Jill Malina

Přírodní zubní pasta pro děti BUBBLEGUM

Přírodní zubní pasta BERRIES & CREAM

Najdete nás i na MALL.CZ