Maminky testují - Puzzle Námořní plavba 2v1 300 dílků

6+

Měli jsme možnost vyzkoušet puzzle známé francouzské značky Janod. Vybrali jsme si motiv výletních lodí - Puzzle Námořní plavba 2v1 300 dílků.

Puzzle v tomto motivu nabízí dva pohledy na výletní loď, denní se 100 většími kousky a večerní s 200 menšími dílky.

Dceři je 6 let a hned se vrhla na denní variantu se 100 dílky. Bavilo ji skládat hlavně interiér lodi s otevřenými podlažími, najdete zde nevěstu s ženichem, malíře, prodavačku cukrové vaty a spousty dalších postaviček.

Večerní varianta, která má 200 kusů je složitější, loď je rozdělená na kajuty, v každé z nich se děje něco jiného. Kajuty jsou děleny nejen podle různých akcí, ale jsou i rozlišeny barevně, což dětem pomáhá k rychlejšímu skládání a dcera v 6 letech tak zvládla vše postavit téměř sama.

Puzzle jsou v pevné krabičce rozděleny ve dvou sáčcích podle motivu.  Dílky jsou z tvrdého kratonu a díky větší velikosti se dětem s nimi lépe manipuluje, velikost také ocení rodiče, protože riziko ztráty dílku je daleko menší, než v případě malých puzzlí :-) 

Puzzle určitě doporučujeme si pořídit. Dceru bavilo nejenom samotné skládání, ale i obrázky zaměřené na různé aktivity, které lze na výletní lodi dělat. Zpracování je velice kvalitní, puzzle do sebe krásně zapadají a hezky drží. Jako plus také vidím velikost nejen samotných dílku, ale i celkového obrazu.

IMG_20211112_141743

Najdete nás i na MALL.CZ